Passionné(e) de lecture ? Inscrivez-vous gratuitement ou connectez-vous pour rejoindre la communauté et bénéficier de toutes les fonctionnalités du site !

Zimna wojna : 45-letnia walka z komunizmem

Couverture du livre « Zimna wojna : 45-letnia walka z komunizmem » de Xavier De Weirt aux éditions 50minutes.com
  • Nombre de pages : 60
  • Collection : (-)
  • Genre : Histoire
  • Thème : Histoire
  • Prix littéraire(s) : (-)
Résumé:

Nie sposób zrozumie? wspó?czesnej historii Europy bez uprzedniego zrozumienia zimnej wojny. Napi?cia mi?dzy USA i ZSRR, dwoma supermocarstwami, które wy?oni?y si? z II wojny ?wiatowej, zdominowa?y drug? po?ow? XX wieku, doprowadzi?y do serii brutalnych wojen zast?pczych i doprowadzi?y planet? na skraj wojny nuklearnej. Starcie dwóch diametralnie ró?nych systemów, kapitalizmu i komunizmu, podzieli?o planet?, poniewa? ka?da ze stron robi?a wszystko, aby udowodni? wy?szo?? swojego sposobu ?ycia. W ci?gu zaledwie 50 minut poznasz przyczyny tego wielkiego konfliktu ideologicznego i zrozumiesz jego g??boki wp?yw na globalny krajobraz geopolityczny, którego konsekwencje s? odczuwalne do dzi?. Ta prosta i pouczaj?ca ksi??ka oferuje dok?adne omówienie wielu kluczowych wydarze? zimnej wojny, w tym budowy muru berli?skiego, kuba?skiego kryzysu rakietowego i wojny wietnamskiej. Zawiera równie? cenne wprowadzenie do kontekstu spo?ecznego i politycznego, biografie kluczowych postaci, w tym Józefa Stalina i Harry'ego S. Trumana, oraz analiz? lat po zako?czeniu konfliktu, daj?c ci wszystkie istotne informacje na temat tego kluczowego okresu w historii.

Donner votre avis