Passionné(e) de lecture ? Inscrivez-vous gratuitement ou connectez-vous pour rejoindre la communauté et bénéficier de toutes les fonctionnalités du site !

Draga Tina

Couverture du livre « Draga Tina » de Tina Mlakar Grandosek aux éditions Lud Literatura
  • Nombre de pages : (-)
  • Collection : PRILEKI
  • Genre : (-)
  • Thème : Non attribué
  • Prix littéraire(s) : (-)
Résumé:

Draga Tina! Skoraj ne morem verjeti, kaksni »osebki«! Cudak, ki po tujih hisah prazni hladilnike in v »svoji« najljubsi spotoma kratkocasi prizadetega otroka (ce samo pomislim, kako se je njuna »zgodba« koncala, me zmrazi!), psihicno sesuta (se strinjam, z razlogom) radijska spikerka in zapit ekskomisar, ki se mu prikazuje skrivnostna lebdeca brezglava moska postava v rdecem ogrinjalu, ki jo identificira kot mascevalnega bizantinskega cesarja Justinijana (ocitno so teorije zarote se vedno »in«)! Aja, pa tistih sedem, ki so se zataknili v dvigalu! Si predstavljas, da imas klavstrofobijo?! Ampak ja, imas prav, v taksnem primeru je tudi slabo srce slaba izbira. Vseh ostalih primerkov niti ne mislim posebej komentirati, pa ne, da me ne mika, saj kar klicejo po tem, ampak cas me spet priganja - nujno enkrat v zivo. Me prav zanima, ce se ne zdijo tako zanimivi samo zato, ker si jih tako posreceno opisala! Obvladujes ritem pripovedi (sploh pospesevanje) in osebe dob­ro karakteriziras. Informacije, osebe, dogodke, detajle ipd. doziras pos­topoma in premisljeno, s cimer povprecno in banalno pretvarjas v nadpovprecno in nevsakdanje ter dosegas dobrodoslo presenetljive ucinke (kar hocem reci, je, da ti gre zapletanje, napletanje in razpletan­je skrivnostnega vzdusja dobro od rok; ja, vem, kompliciram, ocitno 40

Donner votre avis

Récemment sur lecteurs.com