Passionné(e) de lecture ? Inscrivez-vous gratuitement ou connectez-vous pour rejoindre la communauté et bénéficier de toutes les fonctionnalités du site !

Dogodek v mestu

Couverture du livre « Dogodek v mestu » de Stan et Miha Mazzini et Suzana Tratnik et Boris Kolar et Zdenko Kodric et Dusan Cater et Goran Vojnovi'C et Tomaz Kosmac et Marko Sosi'C aux éditions Publishing House Goga
  • Nombre de pages : (-)
  • Collection : (-)
  • Genre : (-)
  • Thème : Non attribué
  • Prix littéraire(s) : (-)
Résumé:

Slavko Grum je zaznamoval Novo mesto s svojim Dogodkom v mestu Goga, dogodkom, ki pravzaprav ni bil dogodek. Danes se zdi, da mladi pisatelji Novega mesta ne vidijo vec kot otrplega in zadusljivega gnezda. V mestu se nekaj dogaja, pa ceprav je to Goga. Kako pa vidijo svoja mesta pisatelji iz drugih koncev Slovenije? Kraji so zaznamovani s poetikami klasikov, te pa se pogosto sprevrzejo v stereotipe, ki ne ustrezajo sodobnemu utripu. Zato nas je zanimalo kako izbrane kraje v Sloveniji vidijo najvidnejsi pisatelji mlajse generacije. Ce sta Prekmurje Misko Kranjec in Feri Lainscek zavila v skrivnostne meglice in stepski veter, bo pogled druzenokriticne Suzane Tratnik verjetno drugacen. Znotraj EPK smo videli Maribor kot Jancarjevo mesto kako ga vidi avtor Iqball hotela, enega najbolj duhovitih slovenskih romanov Boris Kolar? Je poeticni Trst Marka Sosica podoben Pahorjevemu mestu v zalivu? Kaksna bo Idrija iz znacilne zabje perspektive Tomaza Kosmaca? Bodo Jesenice lakonicnega Mihe Mazzinija mesto propadlih, zapitih zelezarjev? Pa Ptuj, znan po Ingolicevih Lukarjih in Potrcevih Kmetih, ki ga bo izpisal avantgardni Zdenko Kodric? Pisatelje smo prosili naj vsak izpise dogodek v svojem mestu. Ali pa pac tak, ki ga sploh ni. Zemljevid Slovenije je prebodla desetica pisateljskih bucik in razgalila anatomijo, ki lezi za njim.

Donner votre avis

Récemment sur lecteurs.com